Cukrzyca a renta

Mam 43 lata. Wykrytą /zbyt późno/ cukrzycę typu 2. Jestem po operacji zaćmy lewego i prawego oka. Niestety, widzenie, mimo okularów korekcyjnych, jest bardzo słabe. Po zmierzchu i nocą przezierność soczewek jest fatalna. Przez to, z racji wykonywanego zawodu, straciłem pracę. Ponadto mam nadciśnienie tętnicze. W ostatnim czasie na całym ciele pojawiły się plamy i wypryski, o głowie nie wspominając. Oprócz tego czasem odczuwam bóle w stawach i uczucie kłucia i pieczenia w nogach /palce, łydki/. Czekam na wizytę u diabetologa. Szanowny Panie doktorze, czy mam szansę, przy udokumentowaniu tych dolegliwości, na otrzymanie renty lub innego świadczenia pieniężnego?

Szanowny Panie,

napiszę to, co powtarzam w takich sytuacjach swoim pacjentom - proszę próbować. Nieznane są wyroki ZUS-u. Sama cukrzyca jest słabym wskazaniem do renty, szczególnie w dzisiejszych czasach. Ale być może współwystępowanie wszystkich schorzeń, spowoduje, że otrzyma Pan świadczenie.