Cukrzyca ciążowa a wywołanie porodu

Witam. Jestem w 36 tc. Mam cukrzyce ciążową (dieta i mierzenie cukrów). Na wizycie Mała ważyla 2900, główką do dołu, odpowiada 36 tc, ilość wód płodowych prawidłowa, łożysko też. Pomimo to nawet jesli nic się nie będzie działo to za 2 tygodnie (38 tc) mam skierowanie na oddział patologii ciąży. Czy to ze mam ta cukrzyce będzie oznaczało ze lekarz będzie chciał mimo wszystko wywołać poród wcześniej??? czytałam ze to bardzo powszechne i rutynowe działania "bo porody cukrzycowe się indukuje" ;(

WItam,
absolutnie nie. Od 38 tc lekarz będzie dokładniej monitorował ciążę. Jeżeli nie będzie żadnych nieprawidłowości, będzie oczekiwał na naturalne rozpoczęcie akcji porodowej.

Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej

Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo i kontrole glikemii są w normie to nie stanowi to przeciwwskazania do porodu siłami natury. Ciąża związana ze współistniejącą cukrzycą jest ciążą zwiększonego ryzyka i prawdopodobnie będzie Pani wymagać kompleksowej oceny położniczej w okolicy zbliżającego sie terminu porodu.