Cukrzyca ciążowa - dieta

Witam. Mam 28 lat i jestem w 27 tc. Dwa tygodnie temu stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową i od tamtej pory jestem na diecie. 4 razy dziennie mierzę sobie poziom glukozy we krwi. Moje pytanie dotyczy wysokiego poziomu glukozy po śniadaniu (140-160 mg), przy prawidłowym wyniku na czczo i śniadaniu typu 3 kromki chleba razowego z margaryną, chudą wędliną, sałatą, ogórkiem świeżym i rzodkiewką. Czym to może być spowodowane? Dodam może, że nie jestem osobą otyłą, wręcz przeciwnie i choruję na niedoczynność tarczycy (jestem pod stałą opieką endokrynologa). Pozdrawiam, Ciężarna.

28 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Badania poziomu cukru jest oznaczane w celu określenia, czy zastosowana dieta jest wystarczająca, czy konieczne jest włączenie leczenia, co w przypadku ciąży oznacza insulinoterapię.

Proszę stosować się do zaleceń prowadzącego diabetologa, z pewnością wyznaczył termin kolejnej wizyty, do tego czasu proszę nadal skrupulatnie przestrzegać diety i zapisywać oznaczane poziomy glikemii. Na wizycie lekarz zdecyduj,e czy konieczna jest farmakoterapia.

Na poziom glikemii ma także wpływ wysiłek fizyczny, może warto włączyć go do programu dnia.

Polecam Pani atykuły zamieszczone na naszym portalu poświęcone tej tematyce, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-cukrzycy-ciazowej
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-cukrzycy-najwazniejsze-zalecenia
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-cukrzycy-u-kobiet-w-ciazy.

Życzę szczęśliwego rozwiązania.
Pozdrawiam.