Cukrzyca ciążowa i badania płodu

Witam! Mam cukrzycę ciążową. Jestem na diecie i mierze cukier 4 razy dziennie. Poziom glikemii po posilku prawidlowy. Bedac jeszcze na obserwacji w szpitalu mialam robione usg 3D i wszystko, tj. serduszko, kregoslup malenstwa bylo w porzadku. Tylko "nieznaczne poszerzenie rogow tylnych komor bocznych" - o co moze chodzic?? czy powinnam zrobic echo serduszka dziecka skoro mam cukrzyce a na usg nie widac nic niepokojacego?? bo kolezanka mnie nastraszyla ze powinnam.. i juz sama niewiem...

Witam,

Przytoczony przez Panią opis dotyczy układu komorowego mózgu dziecka, a nie jego serduszka. Nie mniej jednak jeżeli ma Pani wątpliwości proponowałabym, aby wykonać usg w innym gabinecie, przez innego lekarza i na innym sprzęcie. Ponadto w trakcie kolejnych usg będzie Pani widziała czy kwestia poszerzonych rogów tylnych komór bocznych się unormuje.