Cukrzyca typu 1 u 7-latki

Witam siostrzenica zwymiotawala i podawalismy jest lekarstwa na biegunke itp. A wczesniej strasznie duzo pila i sikala potem miala juz brak apetytu i chudla przyjechal lekarz i stwierdzil angine po 2 dniach po antybiotuka tracila przytomnosc zawiezlismy ja na pogotowie i od raz. jak ja zobaczyli to zmiezyc cukier wyszlo 800, dali jej na odwodnienie i przewiezli do ligoty a tam wynik 1000 cukru insuline podaja i stwierdzili 1grupe cukrzycy ma 7 lat czy ta cukrzyca moze zaniknac w okresie dojzew.

Cukrzyca typu 1 jest,na dzisiejszy stan wiedzy, chorobą na całe życie. Zdarzają się krótkie, zwykle kilkumiesięczne okresy remisji ( czyli "wycofania" choroby) , zazwyczaj niedługo po rozpoznaniu. Odpowiedź na zadane pytanie brzmi więc NIE. Jednak postęp medycyny jest szybki. Moze za 10 lat coś się zmieni.
Trzeba pamietać, że cukrzyca to choroba wymagająca samodyscypliny. Jednak przestrzegając zasad mozna w dobrym zdrowiu dożyć późnej starości,
Pozdrawiam