Cukrzyca typu 2 i wieńcówka, nadciśnienie

Moja mama bardzo schudła. Ma cukrzycę typu 2, wieńcówkę, nadciśnienie. Bad. wykryły przytkane żyły w szyi. Jest słaba, ciągle jej zimno. Była w szpitalu, lekarze stwierdzili wysokie ciśnienie genetyczne, nie można go zbić. Mama czasem traci świadomość. Podczas tego bełkocze, mięśnie jej opadają i traci kontrolę. Nie pamięta zdarzeń. Taki atak przechodzi jeśli się położy. Lekarze nie wyjaśnili problemu chudnięcia i tych "ataków". Mama przyjmuje przepisane leki. W szpitalu zwiększyli dawkę leków.

Dzień dobry,

Przede wszystkim mama powinna dobrze się odżywiać zgodne z zaleceniami dla cukrzycy.
Należy trzymać ścisłą dietę. Czy mama ma nadwagę? Powinna trochę schudnąć to ustabilizuje glikemię i ciśnienie,
Powinna także sprawdzić stężenie witaminy B12 i 25 (OH)D we krwi, Często niedobór B12 powoduje objawy ze strony układu nerwowego i zaburzenia pracy mózgu. Wskazana jest także suplementacji kwasem foliowym.
Proszę także do diety wprowadzić tran z witaminą D (10 mikrogram/ dobę) oraz olej lniany i oliwa z oliwek

Koniecznie należy zbadań przyczynę chudnięcia i niedopuszczać do wahań glukozy we krwi, gdyż jej nadmiar negatywnie wpływa na pracę mózgu.