Cukrzyca w 24. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 25tc stwierdzono cukrzyce (po obciążeniu glukozą wynik: 7,91) Stosuję diete. Jednak czasem zastanawiam sie czy mam faktycznie cukrzyce ponieważ po zjedzeniu np. drożdżówki ze sliwaki, serniku, bułeczkach mlecznych- cukier mam w normie. Czy jeśli po rzeczach "zakazanych" cukier jest w normie to mozna je jeść??

Witam,

Jeżeli ma Pani wątpliwości co do wyniku po obciążeniu glukozą - proponuję powtórzyć badanie, nawet na własny koszt. Czasami produkt produktowi nie równy. Na poziom IG wpływać będzie sposób przygotowania danego posiłku, proporcje węglowodanów, itp. Być może na unormowanie poziomu cukru po drożdżówce ze śliwkami wpłynęły śliwki których IG jest niskie. Jeżeli ma Pani rozpisaną dietę w oparciu o niskie IG sugerowałabym ją utrzymać do rozwiązania ciąży ponieważ nie robi Pani tego tylko dla siebie, ale także i dla dziecka. Nieleczona cukrzyca ciążowa może przynieść wiele powikłań dla dziecka, a także spowodować, że w ciągu 15-20 lat rozwinie się u Pani cukrzyca typu II. Trafiają do mnie pacjentki po przeszkoleniu w poradni, z prośbą o rozpisanie urozmaiconej diety, dlatego też rozumiem, że monotonna dieta będzie skłaniała Panią do sięgania po "zakazane" produkty, jednak proszę wytrzymać i stosować się do zaleceń.