Cukrzyca w 34 tygodniu ciąży

witam jestemw 34 tyg ciazy ia stwierdzono cukrzyce biore insulinerano 10jedn obiad6 kolacja7 i noc 12 jedi zawsze jak zjem sniadanie poziom cukru wynosii ponad 160 dlaczego tak jest ze nadczo mam89a na kolacje 160 czy to moze od pieczywa i czy to ze biore insuline to oznacza ze zemna jest zle i ta cukrzyca mi zostanie po ciazy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z endokrynologiem, niemniej jednak możliwe iż konieczna jest modyfikacja diety lub dawek insuliny. Nie wykluczone iż będzie Pani musiała przyjmować insulinę po porodzie. Nie jest to jednak reguła.