Ćwiczę, ale nie mogę schudnąć - dlaczego tak się dzieje?

Witam, mam 32 lata, 160 cm i 60 kg. 5 tygodni temu urodziłam dziecko. Moja waga przed ciążą wynosiła 54 kg. Od 2 tygodni zaczęłam jeździć na rowerze stacjonarnym po 2,5 godz. w ciągu dnia w różnych odstępach czasu codziennie, co daje 1000 spalonych kalorii według licznika roweru oczywiście. Wiem, że to jest w przybliżeniu wynik, ale zaczynam się denerwować, bo nie chudnę ani grama, waga stoi jak zaklęta. Dodam, że karmię piersią i nie mogę zbytnio ograniczać spożycia kalorii, ale staram się nie przekraczać 2000 kcal dziennie, a czasami jem mniej. Piję dużo wody i ogólnie dieta karmiącej - wiadomo, wszystko gotowane, ciemne pieczywo itd. Nie mogę powstrzymać się od słodyczy. Jest jakaś metoda, żeby ich nie jeść w ogóle? Staram się, ale czasami muszę coś zjeść słodkiego. Z reguły są to herbatniki, czasami czekolada lub cukierki owocowe. Czego to jest wina, że nie chudnę przy takim wysiłku? Co mam robić? Proszę o radę. A może rowerek nie pomoże mi zrzucić tych 6 kg? Może powinnam inaczej ćwiczyć?
32 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
W związku z tym, że karmi Pani piersią, nie zalecałabym diety.
Póki co proszę starać się zastosować do reguł zdrowego odżywiania:
-> regularnie spożywane posiłki, najlepiej 4-5 razy dziennie,
-> śniadanie do godziny po przebudzeniu,
-> kolacja na ok. 3 h przed snem, najlepiej produkty czysto białkowe,
-> co najmniej 1,5 litra płynów/dobę (najlepiej woda, zielona/czerwona herbata),
-> należy wykluczyć nadmiar cukrów prostych (głównie słodycze) oraz tłuszczów,
-> proszę jeść chude mięsa oraz ryby, warzywa oraz owoce,
-> warto ograniczyć produkty mączne - pieczywo oraz makarony, muesli, ziemniaki.

Bardzo dobrze, że Pani ćwiczy. Myślę, że godzina dziennie na rowerku, na najmniejszym obciążeniu w zupełności wystarczy. Licznik spalonych kalorii nie do końca oddaje ich utratę w praktyce. Proszę pamiętać o rozciąganiu po treningu (zapobiega kontuzjom, a także zmniejsza szansę na rozbudowę mięśni). Warto nieco urozmaicić trening - np. dodać ćwiczenia na poszczególne partie ciała. Brak spadku wagi może wynikać z zamiany tkanki tłuszczowej na tkankę mięśniową. Warto sprawdzić też ewentualne spadki w wymiarach. Życzę wytrwałości.
Pozdrawiam