Ćwiczę brzuszki, ale nadal mam wielki brzuch, co mam zrobić?

Mam 12 lat, 162 cm wzrostu i ważę ok. 60-61 kg. Gdy stanę na wprost kogoś, moja sylwetka jest idealna, mam wtedy ładny brzuch, itp. Ale gdy stanę bokiem, od razu widać mój wielki brzuch i grube nogi:[ Moja mama uważa, że jestem dobrze zbudowana, masywna, itp. Ale ja chcę być chuda na wakacje i cieszyć się świetną linią. Racja, lubię słodycze i długo bez nich nie wytrzymuję. Jem warzywa, nie wszystkie, ale jem też mięso. Rzadziej teraz jem owoce, ale w gdy jest cieplej, raczej często spożywam. Ćwiczę brzuszki, ćwiczę na wf-ie, ale nadal mam wielki brzuch, co mam zrobić?

12 LAT ponad rok temu

Witam,

według siatek centylowych dla BMI (które określają Twoja masę ciała) masz nadwagę. Powinnaś zacząć prawidłowo się odżywiać i uprawiać więcej sportu, jednak nie stosuj diet odchudzających (szczególnie nieułożonych przez dietetyka, które mogą wpłynąć negatywnie na Twój rozwój).

Przeczytaj artykuły dotyczące zdrowego odżywiania i postaraj się do nich zastosować. Pokaż je też rodzicom, aby wiedzieli, co powinnaś jeść, a czego unikać, aby być zdrowym i mieć prawidłową masę ciała http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej. Wiedz jednak, że na efekty należy poczekać, nie pojawią się po kilku dniach lub tygodniach od zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Organizm musi mieć czas na przystosowanie się do nowego trybu życia. Ważne, aby po osiągnięciu celu, nie powracać do starych przyzwyczajeń, bo po pewnym czasie nadwaga powróci.

Pozdrawiam