Ćwiczenia fizyczne dla 44-latki, która cierpi na dyskopatię

Proszę o radę. Cierpię na dyskopatię,jestem 6 m-cy po zabiegu usunięcia przepukliny kręgosłupa. Chciałabym uczęszczać na jakieś zajęcia fitness. Koleżanka namawia mnie na zumbę w wodzie, ale nie wiem czy będzie to dla mnie odpowiednie na kręgosłup. Czytałam, że dobry jest pilates. Proszę o wskazówkę z jakich ćwiczeń mogłabym korzystać, aby pomóc a nie zaszkodzić kręgosłupowi. Dziękuję za poradę. Edyta.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu dobrania odpowiednich ćwiczeń warto udać się na wizytę do specjalisty rehabilitacji. Lekarz mając na uwadze wszystkie zagrożenia płynące z nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa zaproponuje odpowiednie ćwiczenia.

Witam,

Proponuję udać się do fizjoterapeuty który szczegółowo podejdzie do Pani problemu ponieważ jak wiadomo jest on specjalistą "leczącym ruchem". Na podstawie wywiadu, uwzględnienia historii choroby, a także badania zaleci konkretne ćwiczenia. W każdym bądź razie ćwiczenia w wodzie są dobrze odbierane ze względu na odciązenie, a pilates - dobrze prowadzony jest skuteczny.