Ćwiczenia na kręgosłup dla 24-latki

Dzień dobry, chciałam zapytać o jakieś proste ćwiczenia na kręgosłup- nie ćwiczę od paru lat, w szkole na wf również byłam zwolniona ze względu na niedoczynność tarczycy jak i szczerze lenistwo :) mam 24 lata, przydałoby mi się odrobinę ćwiczeń- ogólnych usprawniających ciało i kręgosłup, gdyż nieraz podczas długiego siedzenia cierpnie mi szyja. Dziękuję

Witam,
do długiego siedzenia zalecam piłkę rehabilitacyjną, która mobilizuje mięśnie i pozwala uniknąć dolegliwości bólowych związanych z przemęczeniem mięśni.
Wzmacniać mięśnie można także za pomocą piłki, alei bez przyborów.
Polecam ćwiczenia w klęku podpartym- naprzemienne unoszenie prawej ręki i lewej nowi, na zmianę z drugą stroną, koci grzbiet, pozycje deski na przedramionach lub całych dłoniach, które wzmacniają mięśnie grzbietu, ale i brzucha. Warto wzmocnić też mięśnie brzucha.
Polecam też pływanie i trucht lub bieganie kilka razy w tygodniu i rozciągnie mięśni.
Pozdrawiam