Ćwiczenia na siłowni a otyłość

Czy bede gruby? Cwicze 3xdziennie 6 dni w tygodniu. O 9 silownia 1,5h trening kulturystyczny ciezki 11:40 trening kardio rowerek 15:00 silownia trening kulturystyczny ciezki. Chce zostac strong manem jem co chce ale nie prxejadam sie jem duzo bialka jaja kurczak brazowy chleb do tego slodyczne, cwicze ciezko i chce miec wyglad krzysztofa radzikowskiego lub mateusza barona polskich strongmenow. Czy stane sie przez to gruby. Mam 22 lata 180cm wzrostu i waze obecnie 85kg. Z gory dziekuje.

Witam,

W przypadku budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej powinno się skonsultować swoją dietę z dietetykiem. Sama kwestia jedzenia czego się chce i ile się chce nie wystarczy. W przypadku Pana aktywności powinien Pan przyjmować odpowiednią ilość białka zwierzęcego, a także "zdrowych" węglowodanów po to, aby uzupełniać glikogen. Do tego dochodzi kwestia IG, jako uwrażliwienia tkanek na insulinę a także kwestia wytrzymałościowa. Kwestia nawodnienia też jest ważna. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać - najwłaściwsze będzie odwiedzenie dietetyka sportowego.

Witam serdecznie,

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale musi Pan pamiętać ze nie zawsze więcej znaczy lepiej. W wyniku przetrenowania często nie ma efektów!
Nasze mięśnie potrzebują czasu na regenerację, tylko wtedy zbudujemy odpowiednią masę. podczas bardzo długich i ciężkich treningów organizm może zacząć spalać mięśnie zamiast je budować. Ćwiczy Pan ale z umiarem:)

Co do Pana kluczowego pytania ,,czy będę gruby'', to wszystko zależy od odpowiednio dobranej diety. Przy dość intensywnych treningach raczej nie grozi Panu nadmiar tkanki tłuszczowej jednak dieta w 70% wpływa na efekty treningów.

Kaloryczność diety nie może być za niska. Musi Pan dostarczyć odpowiednio dobrane,,paliwo'' do ćwiczeń:) Posiłek musi być zjedzony około 2h przed treningiem, zaś po nim powinien Pan dostarczyć jak najszybciej łatwo przyswajalne węglowodany, w celu odbudowy glikogenu oraz białko w celu odbudowy włókien mięśniowych. Następnie należy zjeść pełnowartościowy posiłek. Pamięta Pan również, że przy posiłkach okołotreningowych unikamy tłuszczu który zaburza odbudowę glikogenu. zaba Pan również o odpowiednie nawodnienie organizmu a mianowicie około 1,5 do 2l czystej wody mineralnej dziennie.

Jeżeli zależy Panu na szybkich efektach treningu niezbędna jest nie tylko aktywność fizyczna ale i właściwa dieta, dlatego zachęcam do skorzystania z konsultacji dietetycznej
tel 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk