Ćwiczenia na uda - czy są jakieś skuteczne?

Witam! Mam 11 lat, 156 cm i ok. 47 kg. Chciałabym jakieś dobre ćwiczenia na moje uda, bo maja obwód ok. 49 cm, a niedługo jadę na basen i chciałabym mieć ładne nogi ;D A poza tym chciałabym nosić spodnie rurki ;D Bo narazie nie wyglądają na mnie za dobrze z powodu ud ;( Ale nie chcę zaszkodzić zdrowiu... Proszę o pomoc!
11 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoja waga na siatkach centylowych mieści się między 75 a 90 centylem. Świadczy to o prawidłowej masie ciała. Jesteś w okresie dojrzewania, Twoje ciało zmienia się i nabiera kobiecych kształtów. Jest więc naturalnym jest, że uda zwiększają swój obwód.

Proponuję, abyś wykonywała ćwiczenia wzmacniające uda, dzięki temu ujędrnisz je i pozbędziesz się tkanki tłuszczowej z tych partii ciała. Będzie to jazda na rowerze, rolkach, łyżwach jak również ćwiczenia wzmacniające i uelastyczniające całe ciało takie, jak pływanie, aqua aerobik, jogging czy taniec. Polecam również wykonywanie ćwiczeń ze strony www.abccwiczenia.pl.

Pamiętaj, żeby nie stosować żadnych diet ograniczających podaż kalorii, ponieważ Twoja waga jest prawidłowa, a takie diety mogą negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie i rozwój.

Pozdrawiam.