Ćwiczenia na uda i redukcję cellulitu

witam, chciałabym ćwiczyć w domu. Moim głównym problemem są masywne uda oraz cellulit. Wprowadziłam do swojego żywienia zdrową żywność, ograniczyłam do ewentualnie raz w miesiącu fast foodów, zrezygnowałam ze słodyczy. Prosze o jakieś ćwiczenia na zgubienie cm w udach i zredukowanie cellulitu (chociaż w jakimś stopniu). Proszę też o inne rady . 23 lata, kobieta, 64kg, 165,5cm. Mimo,że BMI w normie- nogi nieproporcjonalne i obtłuszczone. Proszę o rady

Witam,
callulit zawiązywany jest przez niedobór wody i spożywanie niezdrowych posiłków. Niestety jego likwidacja jest procesem bardzo długim i mozolnym.Należy całkowicie wyeliminować słodycze, fast foody, napoje gazowane i tłuste potrawy. Poprzez dietę możemy obniżyć tkankę tłuszczową równomiernie na całym ciele, tylko skoncentrowanymi ćwiczeniami możemy modelować sylwetkę i partie ciała. Proponuję udanie się do fitness klubu, gdzie pokierują właściwym treningiem.
Sylwia Beyr-Wygońska

Najlepszym rozwiązaniem dla pozbycia się nadmiaru tkanki z partii ud jest zastosowanie się do zasad diety dla sylwetki o typie gynoidalnym. Nacisk należy położyć na zawartość błonnika w pożywieniu: płatki owsiane, gruboziarniste kasze, ryż brązowy, warzywa. Należałoby odstawić potrawy mączne! Ograniczyć udził produktów mlecznych
Wypijanie ok 2 l płynów dziennie będzie instotne

Kamila Ziemann Dietetyka

Najlepszym sposobem będzie umówienie się z trenerem personalnym lub poradę w siłowni, aby dostała Pani zestaw ćwiczeń dostosowanych pod panią. Oprócz zrezygnowania z fast foodów i słodyczy warto pilnować picia wody. Minimum 1,5l wody niegazowanej dziennie (plus inne płyny). Proszę zwiększyć błonnik: jeść płatki i otręby owsiane, pełnoziarniste pieczywo, warzywa. Na redukcję cellulitu świetnie działa grejpfrut zmiksowany z natką pietruszki. Z zewnątrz warto zastosować peeling, który masuje. Polecam zaparzoną zmieloną kawę oraz 1 łyżke cynamonu wymieszać z 2 łyżkami oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Nacierać się minimum 10min. Powodzenia!