Ćwiczenia po operacji przepukliny pachwinowej

Witam, jestem juz 43 dni po operacji przepukliny pachwinowej m.shouldice. Ostatnio na wizycie u lekarza rodzinnego, doktor w poczciwym wieku ponad 60 lat pytajac mnie czy uprawiam juz jakies sporty byl zdziwiony gdy powiedzialem mu ze dopiero bieganie moge uprawiac 3 miesiace po operacji natomiast dzwiganie na silowni po 6 miesiacach. Stwierdzil ze moge spokojnie juz cwiczyc i biegac, co prawda nie dziwgac za duzo ale bez problemu moge biegac pompki robic, kogo sie sluchac? Nic mnie juz nie boli
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Myślę, że po miesiącu od zabiegu delikatne ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha (nie obciążające), a po 3 miesiącach w pełni możesz ćwiczyć.