Ćwiczenia wymowy u 4-latka

witam mam synka 4letniego i ma kłopoty z wymową zapisaliśmy się do logopedy ale sa strasznie długie terminy jak mogę w domu cwiczyc z nim mowe. syn przekreca literki np. na tatę mówi taka czyli T na K ale z drugiej strony K umie powiedzieć wymawiając Kij na Kaczka mowi taczka zamiast N mowi M na samolot mowi mamolot a na biedronka bieblomka od urodzenia nie chorowal na nic poważnego ani nie miał zadnych nieprzytomności. gdy wypowiada cos to mowi to bardzo szybko ze nie idzie go zrozumieć.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko zdecydowanie wymaga pomocy logopedy. W domu proszę starać się ćwiczyć z dzieckiem, by mówiło powoli. Warto także ćwiczyć wymowę poszczególnych literek i wyrazów, które sprawiają największe problemy.

Witam. Niestety, bez dokładnego zbadania dziecka przez logopedę i bez ćwiczeń dobranych przez logopedę raczej nie da się samodzielnie pracować z dzieckiem w domu. Konieczna jest terapia logopedyczna. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein