Cykl 25-dniowy a planowanie ciąży

Czy cykl miesiaczkowy ktory trwa u mnie 25 dni to jest normalne zeby zajsc w ciaze?jestem po slubie 12 lat i nie mamy dziecka ..jakie badania mam porobic zeby zajsc w ciaze,dziekuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, czas trwania cykli mieści się w granicach normy. Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy zgłosić się do ginekologa, dopiero na podstawie zebranego wywiadu i badania ginekologicznego można zadecydować o dalszej diagnostyce, postawić rozpoznanie i rozpocząć ew. leczenie. Wykonywanie badań "w ciemno" w niczym nie pomoże.