Cykl badań i ewentualnego zabiegu a choroba Parkinsona

Witam,mieszkam w Wałbrzychu.Mam chorobę Parkinsona,prawdopodobnie, już ponad 5 lat. 30,01,2014 roku byłem na konsultacji u neurochirurga w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy. Pan doktor potwierdził prawdopodobieństwo,i skierował na ewentualne badania potwierdzające do neurologa -02.06.2014. Uważam,że mogę nie nadawać się do operacji. Czy jest szansa np, w Warszawie, przyspieszyć cykl badań i ewentualnego zabiegu?

Witam! Zabiegi neurochirurgiczne stosowane w chorobie Parkinsona są procedurami wysoce specjalistycznymi, w związku z czym ma Pan małe szans na przyspieszenie ewentualnej operacji w innym mieście. Do czasu zabiegu powinien Pan jednak pozostać pod opieką neurologa.

Jeżeli ma Pan na myśli zabieg DBS, czyli wszczepienie stymulatora, to aby taki zabieg mógł być wykonany pacjent musi spełniać kryteria kwalifikujące go do zabiegu. Nie w każdym przypadku choroby Parkinsona można założyć stymulator. Proszę na ten temat rozmawiać z lekarzem neurologiem, który Pana prowadzi. Ona najlepiej wie jakie są możliwości leczenia odpowiednie dla Pana