Cykl bezowulacyjny, infekcja, ciąża - co mi jest?

Jestem kobietą, mam 18 lat. Miesiączki miałam zazwyczaj regularne co ok. 25-28 dni (od 5-7 dni..ostatnimi czasy ciągle 5 dni). W lipcu 1 dzień okresu miałam 18. i trwał 5 dni. 13 sierpnia spałam z chłopakiem, zabezpieczaliśmy się, tyle, że był to stosunek przerywany, no i prezerwatywa zsunęła się chyba chwilowo.
Kolejny okres spóźnił mi się. Dostałam go 20 sierpnia i w przeciwieństwie do tego jaki miałam zazwyczaj, był dosyć skąpy i trwał 4 dni. Cały wrzesień nie miałam okresu, teraz jest już 4 października i nadal nie mam. 2 dni temu pojawiły się jedynie brązowe plamy na bieliźnie.
Dodam jeszcze, że wrzesień był strasznie stresujący dla mnie, wiele miałam na głowie, dużo do zrealizowania, dodatkowo wyjazd do Stanów - zmiana czasu, klimatu.

Nie robiłam testu, boję się, a poza tym z obliczeń wyszło, że były to dni niepłodne, zabezpieczaliśmy się i kolejna miesiączka choć bardziej skąpa, pojawiła się.
Więc co jest nie tak? Czy może być to ciąża...?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zmiana klimatu oraz stres najpewniej przyczyniły się do przesunięcia owulacji i, co za tym idzie, miesiączki w ostatnim cyklu. W razie wątpliwości zawsze warto wykonać test domowy ciążowy, który można dostać w każdej aptece.

Pozdrawiam serdecznie!