Cystis ovarii dextrii, menses

Wykryto u mnie Cystis ovarii dextrii. Menses co to oznacza? Czy będę miała w przyszłości dzieci oraz czy jest to nowotwór ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Torbiel jajnika prawego. Menses = miesiące - na pewno dobrze Pani odczytała ostatnie słowo? Torbiel jest zmianą łagodną. Nie rzutuje na płodność. Jej obecność nie jest równoznaczna z bezpłodnością. Trudno jednak określić w jaki sposób jej obecność wpłynie na prawidłową funkcję jajnika (zależy to od wielu czynników, m.in. dokładnej lokalizacji torbieli).