Cystis serosa et cystis follicuiaris, fragmenta oviducti po operacji torbieli

jestem po operaci torbieli jajnika.prosze o przetumaczenie mi winiku badania.czy nie mam raka.jajnik lewy:cystis serosa et cystis follicuiaris.fragmenta ovidukti.jajnik prawy:corpus luteum cysticum.z gory dziekuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik oznacza:
1. Jajnik lewy - torbiel surowicza i torbiel pęcherzykowa. Fragment jajowodu.
2. Jajnik prawy - ciałko żółte torbielowate.
Podane zmiany mają charakter łagodny - nie ma powodów do niepokoju.