Cytoliza - jak postąpić?

Witam! Mam do Pani pytanie z dziedziny ginekologii. Nie wiem, czy Pani udzieli odpowiedzi. Otóż odebrałam wynik cytologii i jest napisane tak: "Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. Uwaga: Cytolioza, postepować wedlug lekarza prowadzacego". Czytałam coś na ten temat i zrozumialam z tego, że doktor powinien ponownie zrobić mi cytologię. A doktor stwierdziła, że wszystko OK, spisała mój wynik i to było wszystko. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Cytoliza w wyniku cytologii oznacza rozpad komórek, uniemożliwiający dokładną ocenę. Może być wynikiem nieprawidłowego zabezpieczenia materiału do badania, czasami infekcji. Ma Pani rację - moim zdaniem badanie należałoby powtórzyć.

Pozdrawiam serdecznie