Cytologia a zmiany śródnabłonkowe

Witam. Ostatnio dostałam wynik badania cytologicznego i nie wiem co ono oznacza. Komórki nabłonka płaskiego: LSIL - zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę (HPV) i możliwość CIN1 (dysplazja małego stopnia) . Proszę o odpowiedz.

Witam serdecznie. Pozostawienie tych niewielkich zmian, aby miały szansę na unormowanie się bez natychmiastowego leczenia, jest postępowaniem bezpiecznym. Osoby z
wynikiem wykazującym zmiany na granicy normy czy łagodne zmiany, często proszone są za pół roku stawiły się na ponowne badanie przesiewowe. Obserwacja zwykle polega na ponownym wykonaniu testu na obecność HPV i badania cytologicznego po wspomnianych 6 i 12 miesiącach. W przypadku stwierdzenia w badaniu cytologicznym wykonanym po 6 miesiącach progresji zmian do CIN 1 lub bardziej zaawansowanych kobiety z tej grupy kierowano na badanie kolposkopowe, a jeśli nie stwierdzano progresji po 12 miesiącach, powtarzano testy i wykonywano badanie kolposkopowe.