Cytomegalia - co oznacza wysoka awidność?

Witam; mam pytanie dotyczące cytomegalii, jej wyników:- igG dodatni, igM ujemny - czyli rozumiem, iż kiedyś chorowałam na cytomegalię i teraz mój organizm wytworzył przeciwciała. Lekarz zlecił test awidności i wyniki są następujące: 65,3% Index RAI czyli wysoka awidność - przetrwałe zakażenie. Co to znacza? Jestem w 14 tygodniu ciąży, lekarz powiedział, iż nie ma to wpływu na zdrowie dziecka. Czy powinnam się niepokoić?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jak wiadomo, rozwojowi płodu zagraża jedynie świeża, aktywna infekcja matki w czasie ciąży. Infekcja przetrwała, nieaktywna nie jest dla niego niebezpieczna. Wysoka awidność przeciwciał w klasie IgG oznacza, że do zakażenia wirusem cytomegalii doszło na tyle dawno, że w chwili obecnej nie zagraża ona rozwojowi płodu. Wynik jest więc jak najbardziej prawidłowy - nie ma powodów do obaw.
Pozdrawiam.