Czarna wydzielina z pochwy

Mam 22 lata.
Prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Z reguły cykl miesiączkowy trwa u mnie od 32-40 dni. Do tej pory cykle były mniej lub bardziej regularne, mniej więcej mieściły się we wcześniej wymienionej granicy. W 20 dniu cyklu pojawia się czarna wydzielina z pochwy, połączona z delikatnym krwawieniem.

Co ona może oznaczać? Czy jest konieczna konsultacja z ginekologiem?
Bardzo proszę o pomoc

Witam serdecznie!

Czarna wydzielina to nic innego jak zhemolizowana, czyli rozłożona krew. Problemem w Twoim przypadku nie jest kolor, tylko sam fakt występowania krwawienia międzymiesiączkowego. Niezbędna będzie wizyta u lekarza ginekologa, w celu wyjaśnienia przyczyny. Tych może być kilka: zaburzenia hormonalne, infekcja, uraz, nadżerka, polip, mięśniaki i inne.
Niestety bez szczegółowo zebranego wywiadu i dokładnego badania ginekologicznego nie można powiedzieć nic więcej.

Pozdrawiam.