Czarne plamki na jądrach - co to i czym leczyć?

Witam, mam pytanie od kilku dni pojawiły się u mnie na jądrach po lewej stronie czarne krostki, są to takie punktowe plamki,są one również bolesne. Co to może być? I czym to leczyć? Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zmiany najprawdopodobniej mają charakter infekcyjny. Mniej prawdopodobną przyczyną jest podrażnienie lub zmiany uczuleniowe - jednak jeżeli w ostatnim czasie wprowadził Pan coś nowego, na przykład kosmetyk, proszek do prania, płyn do higieny intymnej - to proszę na razie z niego zrezygnować.

Niestety bez badania nie da się odpowiedzieć na Pana pytanie, konieczne jest bowiem badanie lekarskie, obejrzenie zmian i dokładne zebranie wywiadu. Dopiero na tej podstawie jest możliwe określenie przyczyny powstania dolegliwości i postawienie rozpoznania, a tym samym zalecenie odpowiedniego leczenia.

Konieczna jest wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość pełnego badania - najlepiej dermatologa, ewentualnie lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam