Czarny stolec u 15-miesięcznego dziecka

witam, moja coreczka ma 15 mcy i od 2 dni ma kupe w kolorze ciemno brazowym albo i czarnym, kupa jest konsystencji czarnych malych bobkow, czy musze sie niepokoic?

Lek. Marta Gryszkiewicz

W pierwszej kolejności należy przeanalizować co dziecko jadło podczas ostatnich 2-3 dni. Jeśli nie ma dodatkowych objawów - ból brzucha, wzmożone oddawanie gazów, twardy brzuch, brak apetytu, nudności, a stolec powróci "do normy" w kolejnych dniach, to nie ma powodów do niepokoju. W przeciwnym razie wskazany kontakt z pediatrą.