Czas krwawienia po przerwaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej

Brałam tabletki antykoncepcyjne od 4 lat lecz pewnego dnia strasznie się źle poczułam (bolały mnie jajniki), taki stan utrzymywał się przez parę dni. Dlatego zaprzestałam brania dalej tabletek. Z opakowania wzięłam 7 tabletek. Teraz pojawiło się u mnie krwawienie po odstawieniu. Moje pytanie jest takie : Ile trwa takie krwawienie i po jakiem czasie mogę próbować razem z partnerem starania o dziecko?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile będzie trwało krwawienie. Powinno jednak trwać mniej więcej tyle ile standardowa miesiączka. A propos starać od dziecko to opinie lekarzy są podzielone. Sugeruję jednak odczekać 2-3 cykle i dopiero rozpocząć starania.