Czasowy brak ostrości widzenia

Witam Mam 37 lat okulary noszę odkąd tylko sięgam pamięcią czyli od dziecka, w ostatnim okresie pojawił się problem z moim wzrokiem, mianowicie mam jak ja to nazywam "czasowy brak ostrości " czytany tekst widzę rozmyty, nieostry tak jakby z białą poświatą, nie widzę także szczegółów czasem trudno mi rozpoznać kogoś znajomego który idzie po drugiej stronie ulicy. Miałem robione badania okulistyczne, mierzone ciśnienie w oku prawym 15 w oku lewym 16. U jednego okulisty nic nie stwierdzono dla pewności dostałem kompleks witamin V***. Na wizycie u innego okulisty stwierdzono że mam mieć okulary do czytania, chciałbym tylko dodać że w tych okularach które posiadam czytam, piszę, jeżdżę samochodem i jest OK tylko ten nieszczęsny czasowy brak ostrości. Proszę o pomoc.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

W przypadku, gdy nie została zlokalizowana okulistyczna przyczyna napadowych zaburzeń widzenia (prawidłowe dno oka, badanie w lampie szczelinowej itp.), powinien Pan skonsultować się z neurologiem. Jest kilka możliwych przyczyn neurologicznych podobnego stanu rzeczy, m.in. zaburzenia krążenia mózgowego, czy też incydenty napadowe. W tym celu warto wykonać, m.in. badanie EEG, badanie USG tętnic szyjnych.

Serdecznie pozdrawiam!