Czego objawami są czerwony penis i wysypka po stosunku?

Zastanawiam się, jak nazwać pojawiająca się u mojego partnera dolegliwość. Po stosunku czasem wyskakuje mu wysypka na żołędziu, a dodatkowo jego penis jest czerwony, jakby zapalony. Druga sprawa to, że naskórek na penisie jest bardzo popękany i schodzi mu z niego skóra. Proszę o pomoc, co by to mogło być? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Przyczyną dolegliwości może być infekcja grzybicza lub podrażnienie okolic intymnych (na przykład po płynie do higieny intymnej, proszek do prania, lateks). Aby postawić rozpoznanie konieczne jest badanie lekarskie, najlepiej udać się do dermatologa.
Pozdrawiam.