Czego objawem może być kłucie w prawej piersi?

Witam,

Mam 28 lat, dziś pojawił się u mnie dziwny objaw: silne kłucie w prawej piersi jakby od sutka w głąb piersi. Dodam, że ból pojawił się w drugim dniu miesiączki, choć zawsze bolą mnie piersi przed okresem. Na usg piersi byłam miesiąc temu ponieważ mam mastopatyczne piersi, ale lekarze na razie nie zapisują mi leków, będę wdzięczna za odp.

Dziękuję, Monika

Witam serdecznie.

Kłucie w klatce piersiowej najczęściej związane jest z nerwobólem czyli podrażnieniem nerwu międzyżebrowego, nie ma to nic wspólnego z tkanką piersi. W takich sytuacjach powinna pomóc kuracja lekami przeciwbólowymi/przeciwzapalnymi.

W przypadku piersi o budowie mastopatycznej może Pani odczuwać dolegliwości bólowe, zwłaszcza przed miesiączką lub w połowie cyklu, ale bóle te mają bardziej charakter tępy lub piersi są bardziej wrażliwe na dotyk. W takiej sytuacji można zrobić sobie 3 miesięczną kurację preparatem olejku z wiesiołka lekarskiego (Oeparol).

Pozdrawiam serdecznie