Czego przyczyną jest biały śluz z pochwy u nastolatki?

Witam.
Mam 14 lat i nie miałam jeszcze pierwszej miesiączki. Od dłuższego czasu (ok. rok lub dwa) z mojej pochwy wydobywa się biała wydzielina (codziennie) nie ma jakiegoś strasznego zapachu.
Co to oznacza? Czy jest to normalne?

Witam serdecznie,

Pierwsza miesiączka powinna się pojawić do 16 roku życia. Jeżeli tak się nie stanie konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Biała wydzielina z pochwy znacznie wyprzedza pojawienie się pierwszej miesiączki. Jeżeli pojawi się brunatna wydzielina oznacza to,że miesiączka pojawi się już nie długo. Zatem nie ma powodu do niepokoju. Proszę cierpliwie czekać na pierwszą miesiączkę.

Pozdrawiam