Czego przyczyną jest drgający obraz i mroczki przed oczami?

Dzień dobry, od tygodnia coś dzieje się z moimi oczami, obraz mi drga, migocze i widzę mroczki przed oczami, latają mi takie, jakby to powiedzieć, mrówki. Czasami przelatują mi w polu widzenia iskry i po chwili znikają, raz nawet pojawiły mi się takie zygzaki, latały mi w oku. Zastanawiam się, co to jest, czy czasem może z osłabienia, bo jestem po porodzie, a wcześniej takich objawów nie miałam i w tym to jest najdziwniejsze. Badania robiłam, mam wyniki ok, u neurologa byłam i też ok, okulistycznie wszystko w porządku. Dodam, że często chodzą mi mrówki po nogach i rękach. Czyżby to było coś z kręgosłupem, a mam skrzywienie kręgosłupa i skoliozę?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeżeli była Pani na konsultacji u lekarza okulisty, który stwierdził, że oczy są zdrowe, szukałabym przyczyny gdzie indziej. Ciąża, poród i okres karmienia są dość obciążające dla organizmu i polecałabym sprawdzenie swojego ogólnego zdrowia, ciśnienia tętniczego, morfologii, czyli wizyty u internisty lub lekarza rodzinnego.
Natomiast gdyby po znalezieniu przyczyny objawy nie ustępowały, proponuję ponowną konsultację u okulisty.
Pozdrawiam