Czego przyczyną mogą być następujące objawy?

Witam. Współżyję z moim partnerem regularnie, nie zabezpieczmy się. Miesiączki zawsze mam nieregularne. Generalnie dzień, dwa przed okresem wiem, że będzie ponieważ towarzyszą mi bóle brzucha, kręgosłupa itp. Ostatni okres miałam 11.02.2010. Normalnie bym sobie głowy nie zawracała, że go nie dostałam, bo jak już pisałam różnie u mnie bywa:-) Zamiast miesiączki występują u mnie przebarwienia w postaci ciemno brązowego śluzu. Plamienia pojawiły się ok. 9 marca, trwały może ze dwa dni, potem dzień, dwa spokój.

Poszłam z partnerem do łóżka i pojawiły się drobne ślady krwi, myślałam, że to może okres, ale nie, ponieważ następnego dnia wydzielina była, w zasadzie ciągle jest brązowa. Trwa to już kilka dni i troszkę się martwię. Jeżeli miałyby być to objawy ciąży, to byłabym spokojna, ale człowiek ma zaraz w głowie różne wersję. Czy to może jakieś objawy chorób wenerycznych, nadżerka. Testów ciążowych jeszcze nie robiłam.

Przed opisaną powyżej sytuacją było kilka dni, że się źle czułam, byłam zmęczona, ale tłumaczyłam to raczej pogodą i pracą. Nie wymiotuję, nie mam porannych nudności. Wiem, że najlepiej udać się do lekarza, ale to za kilka dni dopiero będzie możliwe, a chciałabym w miarę możliwości szybko uzyskać odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Julka

ponad rok temu

Witam!

Brązowe plamienia są objawem niewielkiego krwawienia z dróg rodnych. Takie objawy mogą się pojawiać niedługo przed miesiączką lub w trakcie owulacji.

Wiele czynników, jak stres, przeziębienie, gorączka, odchudzanie może spowodować opóźnienie miesiączki. Ponieważ była Pani przemęczona, właśnie to jest powodem opóźnienia miesiączki, a plamienie to objaw zwiastujący jej nadejście.

Z drugiej strony, niewielkie krwawienia w terminie spodziewanej miesiączki (jeżeli są krótsze i mniej obfite) mogą być objawem ciąży. Pojawiają się w momencie zagnieżdżania zarodka w macicy (9-12 dni po zapłodnieniu).

Krwawienia po stosunku rzeczywiście mogą towarzyszyć nadżerce, ale też zapaleniom w obrębie pochwy.

Proponuję wykonać test ciążowy. Jeżeli wypadnie negatywnie, a miesiączka dalej będzie się spóźniać, należy udać się do lekarza ginekologa w celu ustalenia przyczyny zaburzeń miesiączkowania.