Czego zwiastunem jest brązowa wydzielina z domieszką krwi?

Witam, otóż od ponad 2 lat staram się o dziecko w kwietniu i w lipcu dostałam silnego okresu, skąd też dostałam leki na zatrzymanie. Nie miałam okresu pół roku w środę dostałam brązowe coś z mieszanką krwi? Co to może być? Mam nieregularne okresy od zawsze. Pierwszą miesiączkę dostałam mając 16 lat, robili mi tsh i było dobrze, inne wyniki też w porządku. Mój mąż nie może się badać, bo ma astmę i bierze leki na astmę ze sterydami. Proszę o pomoc!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Dwuletnie staranie o dziecko to zdecydowanie za długi czas wymagający diagnostyki. W pierwszej kolejności, ze względu na opisywane objawy, powinna przebadać się Pani. Brązowe upławy zamiast okresu lub przed właściwym krwawieniem są objawem zaburzeń hormonalnych. Zwykle jest to niewydolność ciałka żółtego, związana z niedoborem progesteronu. Zaburzenie to powoduje także problem z zajściem w ciążę.

Z tego też powodu sugerowałabym wizytę u ginekologa, który zleci Pani pełen panel badań hormonalnych. Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą, konieczna będzie suplementacja progesteronu. Przy prawidłowym leczeniu kobiety zwykle nie mają problemów z zajściem w ciążę.

Pozdrawiam