Czemu jestem tak często w złej formie?

Nie jestem juz taka młoda, ale nie taka stara żeby być tak często w złej formie. Mam 46 lat i wiecznie za mało żelaza ostatnio nawet nie ma go w zapasach. Czytałam w internecie że przyczyna może być żołądek. Byłam operowana na zator w kiszkach i faktycznie z żołądkiem mam ciągle problemy i okropne bóle. Miałam kiedyś podane leki na bakterie w żołądku, tak poza tym mój lekarz każe mi łykać żelazo i mówi że to nic takiego. Pracuje z dziećmi i jestem ciągle zmęczona, kręci mi się  w głowię nie daje rady chodzić po sklepach. Z natury jestem energiczna osoba i jest mi wstyd że ciągle jestem bez energii. Nie wiem co mam robić i proszę o poradę. Pozdrawiam serdecznie. Monika
46 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Objawy, które Pani opisała, czyli zawroty głowy, osłabienie, ciągłe zmęczenie mogą wynikać na przykład z braku żelaza, co skutkuje anemią. Oczywiście istnieje jednak również wiele innych przyczyn, które mogą powodować podobne objawy. By jednak zweryfikować przyczynę konieczne jest zbadanie Pani oraz ocena badań dodatkowych takich jak morfologia, OB, CRP, ekg, glikemia, elektrolity, analiza moczu i TSH. Ponieważ skarży się Pani na bóle okolicy żołądka, warto byłoby także wykonać badanie endoskopowe jakim jest gastroskopia. Wymienione badania powinny umożliwić lekarzowi postawienie diagnozy, a następnie rozpoczęcie właściwego leczenia.