Czemu mąż ze mną nie sypia? Czy nie lubi seksu, czy woli masturbację?

Dzień dobry. W narzeczeństwie kochaliśmy się codziennie, ale zawsze za moją inicjatywą. Jednak zawsze stosunek trwał kilka minut. Dosłownie "dwa ruchy" i on miał wytrysk. Nie byłam zadowolona, ale myślałam, że z czasem długość stosunku się zwiększy. Potem urodziłam dwójkę dzieci. Zawsze miałam wrażenie , że seks uprawiamy "na moje polecenie", gdyż mąż nigdy nie inicjował igraszek. Ja zauważyłam, że mąż nie dba o higienę, jego narządy nieświeżo pachną. Próbowałam mu to powiedzieć, twierdzi, że myje się, ale "tam zawsze śmierdzi". Wstyd mi o tym pisać, ale taka była prawda. Zawsze wyglądało to tak, że najpierw dotykał mnie w miejscach intymnych i po 5 minutach było po wszystkim, po czym zasypiał lub szedł do garażu (ma pasję - naprawa aut). Zdążyło mu się, że chciał mnie zachęcić do seksu, ale nigdy nie robił tego wieczorem, tylko np. 2-3 w nocy. Nigdy nie kładliśmy się razem spać. Gdy ja się kładłam on jeszcze długo kręcił się po mieszkaniu, szedł do mamy lub do garażu. Dopiero gdy przyszedł w nocy to zaczynał mnie dotykać, stojąc obok łóżka z wystawionym penisem na wysokości mojej twarzy. Mnie to nie podniecało. Odmawiałam. Po jakimś czasie zauważyłam, że się masturbuje, codziennie ogląda filmy pornograficzne w tajemnicy przede mną. Po drugim dziecku, choć minęło prawie 6 lat współżyliśmy tylko kilka razy, z czego od 3 lat śpimy w osobnych pokojach. Próbowałam zrobić sypialnię, ale spał ze mną tylko 2 noce - bez seksu. W środku nocy się wyniósł i tak już zostało. Ja nie mam ochoty się z nim kochać, bo jest nieświeży, a do tego nigdy się ze mną nie całuje ani w trakcie "seksu" ani w ogóle. Myślałam, że mąż boi się, że znów zajdę w ciążę. Rok temu założyłam spiralę za jego zgodą. Jednak mówił, zanim ją założyłam, że jest mu to obojętne, ale pieniądze dał. Z mężem nie miałam nigdy orgazmu (zrzucałam winę na to, że kiedyś byłam molestowana). Jednak zdarzyło mi się ostatnio go zdradzić i z tamtym mężczyzną miałam orgazmy. Myślę, że mąż mnie nigdy nie kochał - bo go nie podniecałam i stąd takie myśli.
ponad rok temu

Witam!

Wpływ na ochotę na seks ma wiele czynników w związku. Jednym z najważniejszych jest jakość relacji między partnerami i wzajemne uczucie. Seks zbliża ludzi do siebie, natomiast kiedy jest go za mało lub nie ma on formy takiej, o jakiej marzą partnerzy, wtedy może stać się przyczyną problemów. Na pytanie dlaczego mąż nie chce się z Panią kochać odpowiedź może Pani uzyskać tylko od niego. Wszystkie inne będą wyłącznie domysłami. Jeśli chce Pani ratować związek i powrócić do aktywności seksualnej z mężem, to warto wspólnie zacząć uczestniczyć w spotkaniach z seksuologiem lub w terapii dla par. Pani samej może pomóc zrozumieć wiele spraw indywidualna terapia. Może w ten sposób znajdzie Pani odpowiedź na niektóre pytania dotyczące związku i Pani sytuacji. Będzie to również dobry moment na dotarcie do Pani pragnień i oczekiwań, o których nie mówi Pani przy mężu i których on nie zaspokaja.

Pozdrawiam

Witam,
Na wstępie zaznaczę, że opisuje pani bardzo złożoną sytuację, która bezwzględnie wymaga osobistej konsultacji u seksuologa. Wspomina pani o doświadczeniu traumy seksualnej we własnej przeszłości, ale także o problemach seksualnych u męża. Niestety, koincydencja faktu, że mąż ogląda pornografię, unika seksu z panią, a podniecony przychodzi tylko w środku nocy sugeruje, że erekcja, z którą przyszedł wywołana jest oglądaniem pornografii tuż wcześniej.
Obojgu państwu jest potrzebne wsparcie seksuologa.