Czemu moja córeczka nie chce bawić się z innymi dziećmi?

Moja dwuletnia córeczka, kiedy jest w otoczeniu dzieci, zaczyna się chować za mną, trzyma się bardzo blisko i nie odchodzi ode mnie na krok. Kiedy nie ma mnie w pobliżu, stoi w miejscu i zaczyna płakać. Nie podchodzi sama do innych dzieci. Próbowałam zachęcić ją do zabawy z rówieśnikami, jednak żadne sposoby nie pomogły. Przy obcych osobach jest wsytdliwa i ciągle się kryje. Martwię się, czy to jest normalne zachowanie u dziecka w tym wieku?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Faktycznie, dzieci w wieku Pani córeczki przejawiają już zainteresowanie zabawą z rówieśnikami i ich obecnością. Niechęć do zabawy z nimi może wynikać z wielu przyczyn i nie musi od razu stanowić zaburzenia. Wszystko zależy od indywidualnych cech osobowościowych oraz temperamentu dziecka. Być może jest to tylko przejściowy okres "buntu dwulatka", który również ma wpływ na niechęć w kontaktach z innymi - córeczka nie chce bawić się z dziećmi i już - tak postanowiła i tak ma być.

Niemniej jednak, jeżeli niepokoi Panią zachowanie dziecka, najlepiej będzie spotkać się z psychologiem dziecięcym, który pozwoli zrozumieć zachownaie maluszka i pomoże opracować sposoby włączenia dziecka w zabawy z rówieśnikami.

Pozdrawiam