Czemu od tygodnia boli mnie podbrzusze?

Witam, od tygodnia boli mnie brzuch a dokładniej podbrzusze i wydaje mi się, że trochę jajniki (ból podobny do miesiączkowego). Miesiączkę mam dopiero dostać za 5 dni. Nigdy wcześniej nie bolał mnie tak brzuch tzn. nie jest to ostry ból, ale raczej kłucie. Ciążę raczej wykluczam, bo zabezpieczam się poza tym zrobiłam dziś rano test ciążowy i wyszedł negatywny. Proszę o odpowiedź, Marta
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą być związane z owulacją bądź z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.
Możliwe są także inne przyczyny, ale na początku należy wykluczyć wyżej opisane. Jeśli po menstruacji dolegliwości nie ustąpią to warto wykonać badanie ginekologiczne i badanie USG dopochwowe celem wykluczenie przyczyn organicznych.
Wówczas proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl