Czemu praca ma na mnie taki wpływ?

Od niedawna mieszkam w Warszawie. Duże miasto, nowi, obcy ludzie... Do tej pory mieszkałam w Łodzi, tam pracowałam, miałam znajomych, jednak postanowiłam zmienić życie i przeprowadzić się do stolicy z przyjacielem - gejem. Do tej pory mieszkaliśmy razem i pracowaliśmy. W Warszawie jest tak samo, pracujemy w tej samej firmie, jednak obcy ludzie, rzeczy do zrobienia (więcej niż w poprzednim miejscu), brak możliwości rozmowy z innymi, brak przyjaciół powodują u mnie niechęć do życia. Żyję tylko pracą, która w tej chwili bardzo mnie męczy, chce mi się płakać codziennie, coraz częściej sięgam po alkohol, więcej palę... Nie wiem, jak to rozwiązać, boję się i jest mi coraz gorzej, z każdym dniem bardziej...

KOBIETA ponad rok temu

W rozwiązaniu trudnej sytuacji może pomóc rozmowa terapeutyczna. Decyzja o przeprowadzce do większego miasta była związana z Pani określonymi potrzebami, których znaczenie warto poznać. Zmiana miejsca zamieszkania i pracy to dwa istotne czynniki stresujące. Próbuje je Pani rozwiązać w sposób autodestruktywny: substancje psychoaktywne są drogą "na skróty", która odbywa się kosztem dużych strat psychicznych i zdrowotnych. Korzystniej byłoby znaleźć 1 godzinę w tygodniu na spotkanie z terapeutą.