Czerniak w wertykalnej fazie wzrostu w wyniku badania histopatologicznego

wyniki badania histopatologicznego: - czernaik w wertykalnej fazie wzrostu, rozwinal sie na podlozu wczesniejszego znamienia - grubosc zmiany 0,7mm -wg Clarka III - aktywnosc podzialowa i mitoza/1mm2 - brak owrzodzenia, brak regresji -brak nacieku zapalnego u spodu zmiany Zmiana usunieta w calosci z marginesem tkanek otaczajacych (margines boczny szerokosci 0,5mm, margines gleboki 3mm) Stopien wg AJCC pT1b. Chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej czy to zle czy dobrze jakie rokowania?dziekuje

Konieczna pilna konsultacja i ustalenie dalszego postępowania oraz wieloletnia obserwacja w Centrum Onkologii w Krakowie. Leczeniem czerniaka jest jego wycięcie - zostało to zrobione. Nowotwór był w średnim stopniu zaawansowania. zż