Czerniak złośliwy szerzący się powierzchownie

Dzien dobry.Mam pewne obawy gdyż w kwietniu mialem wycinanego pieprzyka z policzka okazala sie ze jest to czerniak zlośliwy szerzący sie powierzchownie, pozniej drugi zabieg poszerzenie marginesów wynik wyszedł pozytwnie . lekarz dla pewnosci zlecil rezonans magnetyczny ( wczesniej mialem jeszcze usg szyi i wezłow chlonnych ) wyniki byly prawidlowe. Dzisiaj zadzwonil lekarz ze chce sie umowic na biopsje węzła wartowniczego bo skonsultowal wyniki rezonansu z innym lekarzem. o czym to swiadczy? ps

Witam , biopsję węzła wartowniczego wykonuje się w określonych przez wynik badania h-p warunkach! Nie zawsze jest ona potrzebna! Proszę zapytac lekarza proponującego jej wykonanie o wskazania do tego diagnostycznego zabiegu!!! Piszę DIAGNOSTYCZNEGO , gdyż biopsja w.wartowniczego nie jest zabiegiem leczniczym , lecz dalej posuniętym zabiegiem DIAGNOSTYCZNYM! Nie znam wyniku badania h-p wycietej z pańskiego policzka zmiany - nie potrafie wiec powiedzieć , czy wykonywanie biopsji wezła jest uzasadnione! z.żurawski