Czerniak złośliwy w węzłach chłonnych a zanik znamion

Zdiagnozowano u mnie Czerniaka Złośliwego w węzłach pod pachą i czekam na kolejne badania. Jednakże jakiś czas temu poznikały mi wszystkie znamiona. Pamiętam jednak umiejscowienie tych największych na plecach. W miejscu jednego mam krostę koloru skóry a w drugim skórę różowawą (taką jakby odrodzoną). Czy powinienem poszukiwać zmiany pierwotnej ? Czy trzeba taką zmianę znaleźć? Czy skanowanie wideodermatoskopem jest dobrym pomysłem i zweryfikuje zmianę pierwotną?

Warto ocenić dermatoskopowo zmiany na skórze i jeśli są podejrzane - wyciąć je. Wykonać badania RTG płuc, USG brzucha, rozważyć wycięcie węzłów chłonnych pachowych (jeśli nie ma innych cech choroby). Z wszystkimi wynikami zgłaszać się do onkologa.