Czerwona plama na języku przy wzroście zęba u 2-latka

Moj sun ma czerwona plane Na jezyku ! Poczatkowo to byla mala plamka ktora sie powiekszyla !! Ma 2 lata i rosnie mu zab ! Co to moze byc???

Może to być tzw. język geograficzny. To często występująca u małych dzieci zmiana na języku. Nie daje dolegliwości, zmienia swoje rozmiary i kształty. Nie wymaga leczenia. Dobrze jednak byłoby pokazać zmianę pediatrze. Bez zbadania dziecka nie można postawić diagnozy.