Czerwona wysypka i wypukłe krostki u dziecka

Witam, Mojej 17 miesięcznej córeczce od jakiegoś tygodnia wyskoczyły czerwone plamki, które pózniej zamieniły sie w wypokle krostki. Po dwie na każdej rączce i jedna większa na udzie.Kolor maja czerwony krwisty. Miesiąc wcześniej była szczepionka na odrę, różyczke. Pielęgniarka mówiła ze moze dostac wysypki ale do 12 dni. Córcia nie gorączkuje, je z apetytem, Proszę o konsultacje Kasia
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście zgłaszana wysypka na skórze może być wynikiem szczepienia. Pojawia się zwykle w 7–12 dni po szczepieniu i znika w ciągu 1–3 dni, nie oznacza to jednak iż nie mogła wystąpić teraz. Gdyby objawy nie ustępowały lub pojawiła się gorączka polecam zgłosić się z Córką do lekarza.