Czerwona wysypka na penisie po stosunku

Witam, Mam pytanie dotyczące zmian skórnych, które wystąpiły na penisie, po stosunku (bez prezerwatywy). Chodzi o białe, małe wypustki na żołędziu i kilka czerwonych krostek na prąciu. czytałem, że w pierwszym przypadku mogą to być grudki perliste, lecz nie dostrzegłem ich wcześniej. niepokoi mnie nieprzyjemny zapach i lekkie zaczerwienienie żołędzia. Od stosunku minęło 5 dni i czerwonych krostek jest kilka,raczej nie przybywają. mam 18 lat, robiliśmy to z dziewczyną drugi raz, była dziewicą

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W rzeczywistości białe grudki wokół żołędzia to grudki perliste. Często nie zwraca się na nie uwagi. Jeżeli chodzi jednak o brzydki zapach penisa może być on jest rezultatem stanu zapalnego lub infekcji grzybiczej albo bakteryjnej. Gdy przyczynę można upatrywać w infekcji grzybiczej lub bakteryjnej dodatkowo może pojawić się pieczenie oraz swędzenie i właśnie zaczerwienienie penisa. Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza w celu postawienia diagnozy i natychmiastowego podjęcia leczenia. Po uporaniu się z infekcją lub stanem zapalnym nieprzyjemny zapach również znika. Polecam także by w razie stwierdzenia patogenu Pana partnerka także poddała się leczeniu.

Witam,
grudki perliste są bardzo prawdopodobne.
Co do nieprzyjemnego zapachu i zaczerwienienia:
1. okłady z borasolu 2 xdziennie
2. clotrimazol na noc
Pozdrawiam