Czerwone i białe oraz łuszczące się plamy na ciele

Czerwone i białe plamy na ciele Najpierw czerwona mała plamka łuszcząca się i swędząca ,a potem biała gładka . Mam je na plecach ,brzuchu,rękach i parę na twarzy :czole obok brew i na policzku . Mam podwyższone przeciwciała oraz gamma-globuliny ,w trakcie badań nie wykryto żadnych chorób reumatologicznych .proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć atopowego zapalenia skóry, gdyż nasilenie zmian bywa różne. Konieczna jest jednak weryfikacja przez lekarza. Wskazana jest zatem wizyta u alergologa lub dermatologa, gdyż właściwie postawione rozpoznanie pomoże dobrać odpowiednie postępowanie, które być może pozwoli na zastosowanie odpowiednich leków.