Czerwone i bolesne plamki na żołędzi - proszę o pomoc

Witam. Niedawno miałem przeprowadzony zabieg plastyki napletka. Po tygodniu zauważyłem na mojej żołędzi dwie czerwone plamki. Nie przejmowalem sie tym zbytnio, bo uznałem, że może to być związane z zabiegiem. Jednak po dwóch dniach miejsca, w których wystąpiły plamy, zaczęły boleć przy jakimkolwiek dotyku. Po zabiegu lekarz przepisał mi antybiotyk zawierający doksycyklinę i maść zawierącą neomycynę. Skończyłem stosować te leki (według zaleceń lekarza) właśnie przeddzień zobaczenia tych plamek. Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisane objawy niestety raczej nie są związane z zabiegiem, który był wykonywany, a z infekcją, która się dołączyła. Ze względu na stosowane antybiotyki być może w wyniku zaburzenia prawidłowej flory bakteryjnej organizmu doszło do infekcji grzybiczej – objawy mogą to sugerować.

Jednak bez badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie da się tego potwierdzić. Ze względu na niedawno wykonywany zabieg, zmian nie powinien Pan lekceważyć.

Zachęcam do pilnej konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg lub innym urologiem czy ewentualnie dermatologiem.

Pozdrawiam.