Czerwone i swędzące plamy na karku i pod pachą

Od kilku tygodniu na karku i pod pachą pojawiły się czerwone, swędzące plamki. Próbowałem już kilku maści na otarcia różne i przestawało to swędzieć oraz znikało, niestety nie całe i po kilku dniach pojawiało się na nowo. Dodam, że bardzo często uprawiam sport i przy nim mocno się pocę, a to tylko jeszcze zwiększa swąd i wielkość tych plamek
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej kolejności należy wykluczyć podrażnienie chemiczne, alergię oraz bakteryjne bądź grzybicze zapalenie skóry. Skóra okolicy pach jest bardzo wrażliwa, a obecność licznych gruczołów potowych sprzyja rozwojowi różnego rodzaju infekcji. Warto udać się do dermatologa. Można także wypróbować maść Flucinar.

Witam,
jeśli w rodzinie nie występowała łuszczyca to należy podejrzewać wyprysk alergiczny prawdopodobnie kontaktowy na dezodorant pod pachy (dlatego nawraca). Proponuję hydrocortison krem przez 10 dni na noc i bez dezodorantu oraz krem pielęgnacyjny np. alantan na dzień. Należy też zmienić dezodorant.
Pozdrawiam